Kreş

İlkem Anaokulu – Kreş

0-2 YAŞ

 

Çalışan annelerin en büyük sorunu çocuğa kimin bakacağıdır. En büyük isteği ise çocuğun her dönemde bakımı ile birlikte ihtiyacı olan eğitimi de alması sağlıklı, güvenli bir biçimde yetişmesidir.

 

Çalışan anne babaların çocuklarına uygun bakıcı bulmaları her zaman sorun olmuştur. Bu sorun gelişen Türkiye ile birlikte gün geçtikçe büyümektedir. Aileler çocuklarının sadece bakımını değil eğitimini de düşünmektedir. Oysa gelişi güzel bulunmuş bakıcı abla yada büyükanne gibi seçenekler çocuğa iyi bir fayda sağlamazlar. Çocuğun gelişiminin her döneminde ayrı bir bakıma ve yaşına uygun eğitime ihtiyacı vardır.

 

Bu ilke doğrultusunda okulumuzda çocuğun sağlığını ve güvenliğini koruyarak sevgi dolu sıcak bir ortamda, bilimsel bir bakım ve eğitim programı uygulanmaktadır. Okulumuzun kreş bölümünde tecrübeli personelimiz ve deneyimli öğretmen kadromuz görev yapmaktadır.

 

Bebeklerimiz için hazırlanan özel beslenme programı titizlikle uygulanmakta, boy ve kilo ölçümleri, genel sağlık kontrolleri her ay sağlık personelimiz gözetiminde yapılıp, dosyalarıyla takip edilmektedir.

 

Bebeklerimiz için en önemli besin kaynağının sevgi olduğuna inanıyor ve kreş bölümümüzde ki bebeklerimizi, kendileri de birer anne olan öğretmen ve sağlık personelimizin şefkat dolu kollarına bırakıyoruz.


0-12 AY BEBEK GRUBU

0-12 ay arasını kapsayan bebek grubumuz 10 kişilik gruplardan oluşmaktadır. Grubumuzda bir öğretmen ve yardımcı annemiz bulunmaktadır. Ayrıca bebeklerimizin sağlık kontrollerini yapan hemşiremizde bulunmaktadır.

 

Bebek grubumuzda sınıflar yaş seviyelerine göre emekleme ve yürüme odası, alt değiştirme bölümü, hareket gelişimi bölümü ve dinlenme odasından oluşmaktadır.Ayrıca anne sütü alan bebeklerimiz için özel oda ve anne sütü saklama dolabımız bulunmaktadır.

 

Bebeklerimizin gelişimi gün gün takip edilip gelişim dosyalarına kayıt edilmektedir.Periyodik aralıklarla sağlık kontrolleri yapılmaktadır.


0-12 AY PROGRAMIMIZ

• Motor gelişim aktiviteleri

• Orff metodu ile çalışmalar

• Bebek yogası

• Bebeklerimizle sanat çalışmaları

• Müzik ve dans


18-24 AY OYUN GRUBU

18-24 ay arasını kapsayan oyun grubumuz 10 kişilik kapasitesi olan sınıflarda bakım ve eğitim almaktadır. Grubumuzda sınıf öğretmeni ve yardımcı öğretmenimiz bulunmaktadır.


18-24 AY PROGRAMIMIZ

• Orff ve ritim çalışmaları
• Sanat çalışmaları (Bütün çocuklar sanatçıdır)
• Yoga
• Müzik ve Dans
• Motor gelişim aktiviteleri
• Beyin jimnastiği ( Kavram çalışmaları)

Formu doldurun sizi arayalım

Bademli Mahallesi, Suzan Sokak No:4, Mudanya / Bursa, Türkiye
Tel: 0530 455 11 08-0545 559 19 92
Şükrüçavuş Mahallesi, Rüştiye Mektebi Sok. No:2, 16940 Mudanya / Bursa
Tel: +90 224 544 1050 Gsm: 0530 455 11 08 - 0545 559 19 92

E-Mail Listemize Kaydolun

E-Mail Listemize kaydolun eğitimlerimiz ve fırsatlarımızdan ilk siz haberdar olun.

İlkem Anaokulu, © 2020

Mesaj Gönder
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?